رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب گفت: دانشگاه با رویکردهای جدید در حوزه پژوهش و فناوری و با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند در خدمت تولید ملی باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میاندوآب، صبح امروز و به مناسبت هفته پژوهش، راه‌های همکاری معاونت پژوهش و فناوری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب و دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب  بررسی شد.

رامین رستمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در این دیدار با تبریک هفته پژوهش  و فناوری گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میاندوآب با توجه به گستردگی فعالیتش هنوز ناشناخته باقی‌مانده و وظیفه اصلی  نخبگان و استادان دانشگاه این است که در حوزه پژوهش و فناوری با ابداعات و ابتکارات خود شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی را یاری کنند.

وی افزود: دانشگاه به‌عنوان مولد و قوه محرکه در عرصه پژوهش و فناوری با استفاده از تجربیات و ایده‌های نو  می‌تواند در حوزه صنعت، کشاورزی و عمران  تحول‌آفرین شود  و چرخه اقتصاد  را به حرکت درآورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب خاطر‌نشان کرد: بهینه‌سازی مصرف سوخت در بحث کشاورزی، صنعت، تولید انرژی و مسکن از مهم‌ترین برنامه‌های دولت در جلوگیری از  هدر‌رفت این انرژی است که دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌ها و نخبگان علمی و فناوری این مجموعه  را یاری کند.

رستمی اشتراک‌گذاری دانش و تجربیات را از مهم‌ترین هدف‌های این دیدار برشمرد و بیان کرد: دانشگاه با رویکردهای جدید در حوزه پژوهش و فناوری و با ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند در خدمت تولید ملی باشد.

معاون پژوهش و فناوری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی میاندوآب با بیان نقش دانشگاه در ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان در فرآیند تولید گفت: دانشگاه  آزاد اسلامی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها  و توانمندی‌ها توانسته در کنار مأموریت‌های آموزشی و پژوهشی در عرصه نوآوری و توسعه فنّاوری پیشتاز عمل کند.

مجید ابراهیم‌زاده گفت: موضوع بهینه‌سازی مصرف سوخت‌خانگی، کشاورزی و صنعتی با طراحی و تولید سخت‌افزارهای موردنیاز صنعت نفت، تهیه نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های کاربردی ازجمله مواردی است که می‌تواند به‌راحتی توسط دانشگاه آزاد اسلامی به نتیجه مطلوب برسد.

وی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب در اجرای پروژه‌های خود از ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب و  پروژه‌های دفاعیه دانشجویان  و نیز از بازدید استادان و دانشجویان واحد  از پروژه‌ها و قسمت‌های مختلف این شرکت  استقبال می‌کند.


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دفتر مرکزی حراست اداره کل بازرسی و دفتر رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما