رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب از مشخصه‌های اصلی یک دانشگاه خوب را نجات جامعه از آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: دانشگاه محل علم‌آموزی و فرهنگ‌سازی جامعه در مقابل شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میاندوآب، رامین رستمی صبح امروز در  جلسه  کارگروه آراستگی و شئون فرهنگی رفتار ستاد امر به معروف و نهی از منکر واحد میاندوآب به تبیین جایگاه و رویکرد فرهنگ  و پوشش اسلامی در جامعه پرداخت.

رئیس واحد میاندوآب گفت: اسلام برای آراستگی و پاکیزگی ارزش زیادی قائل است و از آن به‌عنوان یک فرهنگ و ایده ارزشمند در جامعه یاد کرده و مفهوم فرهنگ آراستگی در اسلام به‌معنی واقعی کلمه آزادی بوده و فرق آن با فرهنگ‌های غرب‌گرا و غیراسلامی بسیار متفاوت است.

رستمی  ادامه داد: از مشخصه‌های اصلی یک دانشگاه خوب، نجات جامعه از آسیب‌های اجتماعی است و در این راستا، دانشگاه محل علم‌آموزی، فرهنگ و فرهنگ‌سازی جامعه مقابل شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمن است.

به گزارش آنا، تکریم  دانشجو، استفاده از الگوهای دانشجویان تازه‌وارد، استفاده از استادان  برجسته دانشگاه و امام جمعه در مشاوره‌های دانشجویی و تجلیل از دانشجویانی که شئونات اسلامی را در دانشگاه رعایت می‌کنند، از مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دفتر مرکزی حراست اداره کل بازرسی و دفتر رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما