۶۳۷۰۱۱۲۶۷۸۳۶۳۵۷۶۹۷_md

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب باید به سمت حل مشکلات مردم و توسعه روزافزون کشاورزی نوین و ایجاد گلخانه‌ها، تولید و فرآوری گیاهان دارویی حرکت کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میاندوآب، احمد حیدری در نشست هم‌اندیشی و آشنایی با راهبردها، رویکردها، اولویت‌ها و سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب که با حضور جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: به برکت و قدرت انقلاب شتاب علمی ۱۱ برابر شده است.

وی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را یادآور شد و گفت: در گام نخست انقلاب کارهایی زیادی در زمینه ایجاد دانشگاه، برق‌رسانی، محرومیت‌زدایی، آبادانی، کشاورزی و … در کشور انجام شده و امروز به برکت و قدرت انقلاب به شتاب علمی ۱۱ برابری، رتبه نخست علمی در منطقه و رتبه ۱۵ در ارائه مقالات در جهان دست یافته‌ایم.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در زمینه نانو، فناوری، علوم هسته‌ای، موشکی و تجهیزات دفاعی در جهان پیشرو هستیم که همه نشان از برکات انقلاب است.

حیدری با طرح این سؤال که چرا توان علمی کشور به کمک بهره‌وری و کارآمدی نیامده است، گفت: در کشورهای پیشرفته دنیا مقالات، پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها و تحقیقات بیش از ۸۰ درصد از مشکلات را حل می‌کند و توان علمی کشور می‌تواند برای حل مشکلات داخلی به بهترین نحو ممکن عمل کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد فرهنگی، اجتماعی، علمی و یک جریان کاملاً فرهنگی و  شبکه بزرگ اجتماعی در کشور است و از رأس آن تا دورترین نقطه کشور با دارابودن بیش از ۵۰۰ شعبه و مرکز به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی، اجتماعی، علمی و تحقیقاتی در کشور مطرح است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در مدیریت جدید این دانشگاه، گام‌های عملی مانند سیستم پایش برای پیشگام شدن برای حل مشکلات کشور برداشته شده است.

وی با بیان اینکه میاندوآب در حوزه باغبانی، تولید نهال و گردشگری می‌تواند یکی از قطب‌های مهم کشور باشد، اظهار کرد: رودخانه‌های زرینه و سیمینه فرصت طلایی برای توسعه کشاورزی، گردشگری و اقتصاد آبی هستند.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب باید به سمت حل مشکلات مردم و منطقه به‌ویژه در امر توسعه روزافزون کشاورزی نوین و ایجاد گلخانه‌ها، تولید و فرآوری گیاهان دارویی حرکت کند.

در ادامه حیدری و هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در آیین عطرافشانی و نثار گل بر مزار شهدای گمنام این واحد دانشگاهی شرکت کردند.

وی در این مراسم گفت: شهدا کبوتران خونین بال آسمان عشق و حقیقت هستند که با نثار خون پاکشان، عزت و فرهنگ شهادت طلبی را برای ملتی بزرگ و آزاده در جهان به ارمغان آوردند و وظیفه خطیر دانشگاهیان به عنوان سفیران اندیشه و تفکر در سنگر علم و دانش این است که در عمل به آرمان های والای شهدا  مقابل تهاجمات فرهنگی غرب هوشیارانه عمل کرده تا خدشه‌ای به عزت و اقتدار علمی و فرهنگی کشور وارد نشود.

به گزارش آنا، حیدری از ظرفیت‌ها و امکانات آموزشی، پژوهشی و کلاس‌های درس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، مدرسه فوتبال و چمن ورزشی دانشگاه بازدید کرد و از نزدیک در روند فعالیت‌های آموزشی و مشکلات دانشجویان قرار گرفت


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سامانه مبدا افتتاح دفتر بازرسی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما