۶۳۷۰۰۷۹۴۲۷۵۱۳۱۴۷۳۱_md

امام‌جمعه میاندوآب گفت: شبکه‌های مجازی اجتماعی و ماهواره‌ای در دیدگاه جوانان در رابطه با امر ازدواج و زندگی زناشویی تغییراتی به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از  میاندوآب، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده پیش از ظهر امروز در کارگاه آموزشی ترویج ازدواج آسان و پایدار که به مناسبت گرامی‌‌داشت هفته ازدواج در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب برگزار شد، اهمیت ازدواج در میان همه ادیان  را یادآور شد.

وی با یادآوری تأکید پیامبر اسلام و امامان معصوم بر انجام ازدواج آسان خاطرنشان کرد: با توجه به تأثیر شبکه‌های مجازی اجتماعی و ماهواره‌ای تغییراتی در دیدگاه جوانان در رابطه با امر ازدواج و زندگی زناشویی به وجود آمده که آگاهی‌بخشی به جوانان از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌تواند در تغییر این دیدگاه‌ها و گرایش به زندگی  پایدار مؤثر واقع شود.

امام‌جمعه میاندوآب افزود: نقش خانواده‌ها در ازدواج جوانان بسیار مهم و حائز اهمیت است و می‌تواند با انتخاب درست یا نادرست منجر به یک زندگی پایدار یا طلاق بین آنان شود.

حسن‌زاده اختلاف اقتصادی، اختلاف عقیده و مذهب، اختلاف طبقاتی و تفاوت خانوادگی را از مهم‌ترین آثار مخرب در ازدواج ناموفق برشمرد که موجب طلاق و بروز آسیب‌های اجتماعی فراوانی در جامعه می‌شود.

این استاد دانشگاه و حوزه، در مورد علل تأخیر ازدواج بین جوانان و راهکارهای مقابله با آن، مراحل همسریابی، مشکلات موجود در همسریابی و ازدواج، آموزش‌های لازم برای تشکیل یک خانواده موفق، آموزش تفاوت‌های فکری و روحی بین زن و مرد، فراهم کردن زمینه برای ازدواج آسان و پایدار و نیز حفظ زندگی زناشویی به بیان مطالبی پرداخت.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد  اسلامی واحد میاندوآب در این کارگاه برای ترویج و نهادینه‌کردن ازدواج بین جوانان دانشگاهی گفت: دانشگاه به‌عنوان خانه علم دانشجویان مهم‌ترین کانون برای انتخاب و ازدواج پایدار است.

رامین رستمی اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند با بهره‌گیری از مشاوره استادان برجسته دانشگاه در انتخاب صحیح همسریابی، بنای یک زندگی سالم و پایدار را بسازند که به‌دوراز هرگونه مناقشات در زندگی مشترک باشد.

وی بیان کرد: با الگو‌گیری از فرمان‌های الهی وزندگی ائمه اطهار و انبیا(ع) می‌توان به نقش ازدواج آسان و سالم در تحکیم بنیان خانواده و ازدواج پایدار در جوامع اسلامی و فرق آن با جوامع غربی پی برد و با عمل به برنامه‌های دینی و قرآنی در دانشگاه‌ها می‌توان به اهمیت جایگاه ازدواج در اسلام  و سعادت اخروی جوانان دست‌یافت.

به گزارش آنا، کارگاه آموزشی  ترویج ازدواج آسان و پایدار  به مناسبت گرامی‌‌داشت هفته ازدواج  با حضور امام‌جمعه میاندوآب، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، استادان، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب برگزار شد.


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سامانه مبدا افتتاح دفتر بازرسی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما