۶۳۶۹۲۹۲۶۰۳۳۱۴۳۲۲۵۰_md

 امام‌جمعه میاندوآب گفت: امروز مراکز علمی با تعداد استاد و کارمند ارزیابی نمی‌شود؛ بلکه ملاک در حوزه علم، مقاله‌نویسی و پژوهش‌محوری است.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری آنا از میاندوآب، حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده صبح امروز در کارگاه تبیین راهبردی و روشنگری گام دوم انقلاب که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب برگزار شد، اظهار کرد: تبیین گام دوم انقلاب از مهم‌ترین حرکت‌های سازندگی برای توسعه و پیشرفت کشور است و دانشگاهیان به‌عنوان طلایه‌داران سنگر علم و فرهنگ با جدیت تمام باید در این زمینه گام بردارند.

وی افزود: امروز در عرصه جهانی مراکز علمی را با تعداد استاد و کارمند ارزیابی نمی‌کنند؛ بلکه ملاک ارزیابی و مقیاس در حوزه علم، مقاله‌نویسی و پژوهش‌محوری است و استادان و دانشجویان باید در این  عرصه پیشرو و پیش‌گام حرکت کنند.

عضو هیئت علمی واحد میاندوآب با تأکید بر بحث اخلاق  و معنویت  به‌عنوان دومین گام  و حرکت در گام دوم انقلاب تصریح کرد: ایمان و باورهای درونی جامعه از مهم‌ترین زیربنا و زیرساخت‌های گام دوم انقلاب است که باید بیش از پیش قوی‌تر و تقویت شوند تا گام‌های استوار اول و دوم انقلاب در عرصه سازندگی برای مراحل بعدی استوارتر و تجربی‌تر پیش رود.

حسن‌زاده اظهار کرد: مقام معظم رهبری مطالبه‌گری جوانان در گام دوم انقلاب را از رموز  استوار‌ماندن قدرت اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی در تقابل با استکبار جهانی و نیز قدرت سیاسی را مهم‌ترین قدرت و تفکر برای ماندگاری حکومت در جهان یاد کردند و توسعه سیاسی بین ملت‌های جهان به‌ویژه کشورهای همسایه را دژی مستحکم در برابر استکبار جهانی برشمردند.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب با تبیین جایگاه دانشگاهیان در پیشبرد اهداف و برنامه‌های بلندمدت نظام در گام دوم انقلاب گفت: دانشگاه به‌عنوان دیده‌بان انقلاب و سنگر تدافعی در برابر حرکت‌های شوم دشمنان  در گام اول انقلاب توانسته در حوزه  پژوهش، فناوری و هسته‌ای افتخارات شایسته‌ای را به ارمغان آورد.

رامین رستمی خودکفایی در بسیاری از زمینه‌ها را نشان از توجه به منویات مقام معظم رهبری و حرکت‌های مؤثر در گام اول انقلاب یاد کرد.

وی افزود:گام دوم انقلاب تکامل‌دهنده برنامه‌ها و اهداف گام اول انقلاب است و استکبار با تحریم و ترور دانشمندان هسته‌ای نتوانست از حرکت‌ها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در گام اول انقلاب جلوگیری کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب یادآور شد: اکنون دشمن با اعمال تحریم‌های ظالمانه و گسترده و جنگ اقتصادی و سیاسی می‌خواهد مسیر گام دوم انقلاب را به بن‌بست برساند؛ ولی هرگز نخواهد توانست به ایده‌ها و خواسته‌های شرورانه خود دست یابد؛ چراکه گام دوم انقلاب با بصیرت  و آگاهی ملت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، قطار توسعه و سازندگی گام اول انقلاب را به سرمنزل خودکفایی و پیشرفت می‌رساند.

رستمی از دانشگاه به‌عنوان بستری مناسب و ایده‌آل برای کشورسازی و جهادی  بزرگ برای ساختن ایران اسلامی در حوزه دانش و پژوهش  و منشوری برای تبیین دستاوردهای چهار دهه گذشته انقلاب یاد کرد.

به گزارش آنا، کارگاه تبیین راهبردی و روشنگری گام دوم انقلاب صبح امروز با حضور امام جمعه میاندوآب، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب، استادان، کارکنان و دانشجویان در این واحد دانشگاهی برگزار شد.


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی سامانه مبدا افتتاح دفتر بازرسی ویژه دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما