اخبار

دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه بهشت از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب دیدن کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در ادامه برگزاری بازدیدهای دانش‌آموزی از امکانات و توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب، این بار دانش آموزان سال آخری دبیرستان دخترانه بهشت از ظرفیت‌های آموزشی، پژوهشی وفرهنگی این واحد دانشگاهی دیدن کردند.

معاون آموزشی و پژوهشی واحد میاندوآب در این بازدید گفت: «آشنایی با مشاغل مختلف این امکان را به شما دانش‌آموزان می دهد تا متناسب با استعداد، توانایی، رغبت، هوش و علائق خود نسبت به انتخاب رشته تحصیلی مناسب که منجر به انتخاب شغل مورد علاقه تان می شود اقدام کنید.»

دکتر مجتبی فاتح گفت: «در این بازدید دانش آموزان، علاوه بر آشنایی با برخی امکانات و توانمندی‌های کارگاهی و آزمایشگاهی و کتابخانه‌ با برخی مفاهیم علمی و پژوهشی هم آشنا شدند.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب اظهار کرد: «آماده‌سازی فضا در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری با همکاری همکاران دانشگاه موجب نشاط و سرسبزی محیط دانشگاه و نیز برای باشکوه‌تر جلوه دادن مظهر زندگی و تنفس، حرکتی نمادین و تأثیرگذار در محیط دانشگاه است؛ این مراسم با حضور استادان و کارکنان واحد میاندوآب روز ۱۹اسفند ۱۳۹۶ برگزار شد.»

دکتر رامین رستمی افزود: هدف از درختکاری تاکید بر اهمیت خاص درخت و درخت‌کاری برای تضمین سلامت جامعه و تولید هوای پاک است . »

وی در پایان به استفاده از همه امکانات واحد برای ترویج این‌گونه فعالیت‌ها و ترویج هرچه بیشتر حفظ محیط‌ زیست و درختان تأکید کرد.

نخستین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای مهارتی دانش‌آموزان مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد میاندوآب با حضور رئیس دانشگاه، معاونت مدیر کل و رئیس اداره آموزش و پرورش و بخشدار بخش مرکزی شهرستان میاندوآب برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در این جشنواره با بازدید از غرفه ها و آثار هنری دانش‌آموزان گفت: «برگزاری نمایشگاه آثار هنرهای دستی و تجسمی دانش آموزان موجب بروز استعدادهای نهفته دانش آموختگان و در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال موثر واقع خواهد بود.

دکتر رامین رستمی اظهار کرد: «این نمایشگاه با هدف شناسایی استعدادهای دانش‏‌آموزان در زمینه‏‌های کارهای دستی و ترویج فرهنگ اسلامی و پرورش استعداد آنها برگزار شده است.»

رئیس مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد میاندوآب نیز گفت: «این نمایشگاه در۱۰ غرفه با بیش از ۱۰۰۰ اثر هنری از دست ساخته‌های علمی، فرهنگی، هنری، بهداشتی، ورزشی و نیز دستاوردهای انقلاب اسلامی برپا شده است.»

محمد خرم افزود: «این فعالیت‌ها در توسعه مدارس سما و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی کشور بسیار موثر و برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها در بالا بردن مهارت‌های کارآفرینی، ایجاد کسب و کار و افزایش تعاملات اجتماعی دانش‌­آموزان موثر بوده و دانش‌آموزان در آینده راحت تر وارد جامعه و بازار کارخواهند شد.»

جلال پور میرزا رئیس اداره آموزش و پرورش میاندوآب هم ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره استعدادهای درخشان دانش آموزان این مرکز گفت: «مدارس این مرکز بعنوان مدارس برتر شهرستان در این زمینه پیشگام و الگویی نمونه برای سایر مدارس است و برای شناسایی استعدادهای درخشان و نهفته دانش آموزان نمایشگاهی نظیر این نمایشگاه در سایر مدارس شهرستان برگزار شود.»

در این نمایشگاه آثار دانش آموزان شامل کاردستی، شیرینی‌ پزی، مجسمه‌سازی، رباتیک، گلسازی، پرورش گل و گیاه و صنایع دستی به مدت یک روز در معرض دید علاقه‌مندان و اولیای دانش آموزان قرار گرفت.

معتمدان و اعضای مجمع مشورتی میاندوآب در بازدید ازدانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب با رئیس و هیات رئیسه این واحد دانشگاهی دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در این نشست با تبیین جایگاه دانشگاه در جامعه اظهار کرد: «این واحد برای پیشرفت و توسعه عالی نیاز به همکاری و همدلی تمام نهادهای دولتی و مردم نهاد دارد.»

دکتر رامین رستمی افزود: «دانشگاه محل رشد، تربیت و تحصیل علم است و این واحد دانشگاهی توانسته به وظیفه اصلی خود که همان تولید علم و پرورش نخبگان است عمل کند و ارتقای جایگاه دانشگاه در منطقه و شهرستان از وظایف اصلی و خطیر دانشگاهیان و مسئولان شهرستان است که می‌توانند در اعتلای آموزش عالی گام‌های مثبتی را بردارند.»

در این دیدار جمعی از اعضای مجمع مشورتی شهرستان (آقایان سلوکانی، عبدی، حسین پور و عبداللهی) با قدردانی از فعالیت‌های چشمگیر مسئولان این واحد دانشگاهی در توسعه آموزش عالی به ارائه نظرات خود در مورد پیشرفت و توسعه روزافزون این واحد دانشگاهی پرداختند.

اعضای مجمع مشورتی حاضر در این دیدار اعلام کردند: مجمع مشورتی شهرستان با تمام توان در توسعه دانشگاه تلاش خواهد کرد و این ارتباط که برای اولین باردر این دانشگاه روی داده می تواند مایه خیر و برکت برای شهرستان باشد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی با اداره آموزش و پرورش این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر رامین رستمی در دیدار و بازدید معاون مدیرکل و رئیس اداره آموزش پرورش میاندوآب از واحد دانشگاهی میاندوآب از همکاری و تعامل آموزش و پرورش با این مجموعه بزرگ آموزشی و پرورشی، ایجاد زمینه‌های علمی، پژوهشی، تحقیقی و مشارکت در تصمیم‌سازی‌ها و نیز همکاری در آموزشکده سما ابراز خرسندی کرد.

وی بر همکاری در همه زمینه‌ها و ارتباط بیشتر با اداره آموزش و پرورش تأکید و اظهار کرد: «بخش آموزش از مهمترین بخش‌های یک جامعه است و ارتباط بین دانشگاه آزاد اسلامی و آموزش و پرورش به عنوان دو نهاد بزرگ علمی و آموزشی نقش بسزایی در توسعه و پیشرفت جامعه خواهند داشت.»

رستمی افزود: «کیفیت آموزش در آموزش و پرورش زیربنای کیفیت آموزش در دانشگاه بوده و کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه می‌تواند در توانمندسازی نیروها و معلمان خدوم آموزش و پرورش تأثیر بسزایی داشته باشد.»

رئیس اداره آموزش و پرورش میاندوآب نیز حمایت خود را از دانشگاه و فعالیت‌های علمی و پژوهشی آن در راستای توسعه شهر میاندوآب و منطقه را اعلام کرد.

جلال پورمیرزا افزود: «آموزش و پرورش و آموزش عالی مکمل هم هستند و همکاری‌های مثبت این دو موجب ارتقای جامعه در بعد آموزشی، پرورشی و تربیتی شده و در مقابله با آسیب‌های اجتماعی و تربیت انسان‌های شایسته نقشی سازنده و اساسی داشتته و خواهد داشت.»

وی گفت: «استادان و معلمان با الهام‌گیری از خون پاک شهدا و برنامه‌های مدون اسلام و وجدان کاری توانسته‌اند با کمترین توقع بیشترین خدمت را به جامعه علمی کشور انجام دهند و امروز باید نگاه‌ها به آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها به سمت پرورش نیروها و مدیران کارآمد باشد تا هیچگونه خطری در آینده مسئولان و نسل‌های آینده جامعه را تهدید نکند.»

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب: در آستانه سالروز شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا (س) مراسم سوگواری یگانه دخت نبی مکرم اسلام همزمان با زیارت عاشورا از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی و بسیج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب برگزار شد.
به گزارش خبرنگارخبرگزاری آنا، این مراسم با حضور رئیس، استادان، کارکنان و دانشجویان در نمازخانه واحد میاندوآب برگزار شد، عزاداران وشیفتگان اهل‌بیت عصمت و طهارت، بر مصائب حضرت فاطمه زهرا(س) ، نوحه‌خوانی و مرثیه‌‌سرایی کردند و در پایان مراسم عزاداران با احسان ونذری پذیرایی و نیز بسته های قرائت حزب های از قرآن کریم بین شرکت کنند توزیع شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب اظهار کرد: ظرفیت‌های بالقوه موجود در این دانشگاه بستری آماده برای ادامه تحصیل دهیاران است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر رامین رستمی با تعدادی از دهیاران بخش مرکزی میاندوآب دیدار و گفت‌وگو کرد و با تبریک دهه فجر از آمادگی همه جانبه واحد میاندوآب در حل مشکلات ادامه تحصیل دهیاران، شوراها و جوانان جویای علم در روستاها خبر داد.

رستمی از دهیاران به عنوان سفیران اندیشه در روستاها یاد کرد و از آنان خواست در ترغیب و تشویق جوانان روستا برای ادامه تحصیل ایفای نقش کنند.

وی حمایت از فرزندان شاهد و ایثارگر، ورزشکاران و نیز دانشجویان بی بضاعت را از مهمترین برنامه های کاری این واحد دانشگاهی دانست.

دهیاران در این نشست با قدردانی از رئیس واحد میاندوآب و حمایت های بی دریغ این مجموعه دانشگاهی در ادامه تحصیل شوراها، دهیاران و جوانان روستاها از دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان خانه ملت یاد و تأکید کردند که مجموعه شورای روستاها و دهیاری ها با تمام توان در خدمت دانشگاه آزاد اسلامی بوده و امیدواریم که با روحیه جهادی با تعامل و همکاری با دانشگاه در خدمت رسانی به مردم بیش از پیش تاثیرگذار باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب: رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار دکتر رستمی ارتباط و تعامل دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک نهاد مردمی با سایر ادارات شهرستان و استان را مثبت و مطلوب ارزیابی کرد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا: دکتر رامین رستمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب در این دیدارگفت:همکاری و ارتباط بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در بهترین نقطه قرار دارد و اگر این دو مجموعه در کنار هم قرار گیرند فعالیت های خوبی در زمینه تولید علم و اشتغالزایی در منطقه صورت خواهد گرفت .
دکتر رستمی در این نشست از تعامل و همکاریهای ادارات شهرستان میاندوآب بخصوص اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این واحد دانشگاهی تقدیر کردند.
مهندس علی حبیبیان رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعامل بین این دو نهاد را مثبت ارزیابی کرد و تأکید کرد این نهاد با تمامی امکانات و ظرفیت هایش در توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب خواهد بود.
برگزاری کارگاه های علمی مشترک به منظور توسعه همکاری ها و کارآفرینی در سطح دانشگاه و شهرستان، استفاده از امکانات آموزشی دانشگاه جهت برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان، کارآفرینان و کارجویان اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، همکاری های دوجانبه در زمینه تشکیل تعاونی مسکن برای همکاران دانشگاهی، استفاده از مجموعه سالن ورزشی اداره تعاون جهت استفاده دانشجویان واحد بدون پرداخت هزینه اجاره از جمله موارد ی بود که در این دیدار مورد بررسی قرار گرفت


لینک

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی دفتر مرکزی حراست اداره کل بازرسی و دفتر رسیدگی به شکایات دانشگاه آزاد اسلامی میاندوآب واحد سما